Hakkımızda

Edrine şarap üretim tesisleri olarak işimize; bağ alanlarını oluşturmak için arazi tespiti ile  başladık. 2001 yılında Edirne’nin, Uzunköprü, Yeniköy, Kırca Salih, Aslıhan, Şaraplar ve Meşeli köylerinin bulunduğu bölgede titizlikle incelemeler yaparak,  iklim koşullarını ve  toprak özelliklerinin uygunluklarını inceledik.

​Uzun süren bu çalışmalar sonucunda; özellikle kaybolmaya yüz tutmuş Trakya’nın asil Papazkarası üzümüne ağırlık vererek bağlarımızı oluşturmaya başladık. Ardından, Uluslararası üne sahip danışmanımız Prof. Braikov eşliğinde terroir’a uygunluğunda hem fikir olduğumuz; Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Sauvignon Blanc ve Chardonnay bağlarını diktik. Bu bağlara ilaveten, Merzifon Karası, Muscat Ottonel, Kalecik Karası ve Pinot Noir bağlarını da deneme amaçlı dikerek üzerinde çalışmaya devam etmekteyiz.

2010 yılına geldiğimizde ilk kampanyamızı yaptık. O günlerde 400.000 lt. kapasite ile üretim yapan şaraphanemiz yıllar içinde kapasite arttırarak 2017 yılında 2.000.000 litre kapasitesiyle üretimini sürdürmektedir.

​‘’Her gün dünden bir adım ileri’’ vizyonuyla, kendimize misyon edindiğimiz “ bölgemizdeki tüm Papazkarası bağlarını daha da iyileştirerek bugünkü olağanüstü lezzetteki  Papazkarası şaraplarını üretmeyi başardık. Gururluyuz.  Yolumuza devam ediyoruz.